Jmenuji se Jana, bydlím v Českém Těšíně se svou rodinou. Jsem maminka tří dětí a po vlastních prožitcích z těhotenství, porodů a péče o děti jsem se rozhodla provázet ženy v tomto období života.

Po vystudování vysoké školy pedagogické se mi narodila dcera Alice a brzy po ní další dvě děti. Cítila jsem, že téma zrození je mi velmi blízké, četla jsem knihy o přirozeném těhotenství a porodech. Milovala jsem knihu Porod bez násilí od F. Leboyera a podle ní sestavila i porodní plán pro můj třetí porod. Byl krásný, podle mých představ a pocitů z těhotenství. Začala jsem přemýšlet nad tím, proč by všechny ženy měly rodit třikrát, aby zkušenost z porodu byla pozitivní a porod proběhl tak, jak si přejí.

U druhého porodu mě překvapilo, jak podstatnou roli pro mě hrála porodní asistentka, ke které jsem chodila do cvičení a která nám předávala rady, jak se připravit na přirozený porod. Bylo pro mě důležité, že jsem u porodu potkala ženu, kterou znám a kdo zná mé představy. Na sále nakonec nemohla být, měla službu na oddělení. Její hlas mě ale uklidnil a pár vět, které řekla, mi dodaly jistotu, že porod hezky proběhne. Důvěra v mé tělo a v samu sebe stoupla.

A tak jsem začala přemýšlet o tom, že by bylo hezké být oporou dalším maminkám v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. Poradit, pomoci, pohladit, uklidnit a dodat sílu a jistotu v sebe sama.

Udělala jsem si kurz laktačního poradenství (Praha, 2006) a o dva roky později jsem vystudovala dvouletý výcvik pro duly u České asociace dul. (Praha, 2008).

Po dvouleté praxi jsem se stala Certifikovanou dulou ČAD. (Brno, 2010) Učila jsem 6 let děti na základní škole a u toho příležitostně doprovázela k porodům.
Nyní maminkám nabízím individuální předporodní přípravu a konzultace v těhotenství, předporodní kurzy, doprovod u porodu, poporodní návštěvu, laktační poradenství, šátkování a manipulaci s miminkem- kurz Něžná náruč rodičů (Třinec, 2007).

Vedu předporodní kurzy v Českém Těšíně v centru Ladbyringo a ve Frýdku- Místku v Centru Magnolie. Doprovázím do porodnic v celém Moravskoslezském kraji. Nejčastěji je to Krnov, Frýdek- Místek, Ostrava- Vítkovice, Fifejdy a Poruba.

Miluji přírodu, vodu, bouřku, zvířata, ticho, zázraky života, malování, tvoření, tanec, naslouchání a péči o druhé…

Pokud čas dovolí, šiju panenky pro miminka, která se mají narodit maminkám v mé péči. Je to úžasný proces napojení na krásné Duše, které přicházejí.
Ráda taky maluju intuitivní kresbou, pro radost sobě i druhým. Když jsem byla těhotná se svou první dcerou, vnímala jsem často, jakoby mě vedla a chtěla, ať maluju, ale „jinak“. A od té doby mi to zůstalo.

Celá má práce je poslání, které mě vede k hlubšímu pochopení maminky a dítěte jako jednoho celku, který se vzájemně inspiruje, doplňuje a obohacuje. Vede mě k citlivému vnímání miminka jako krásné a moudré bytosti, která se skrz maminku rodí na Zem a také k tomu, že spolu tvoří v těhotenství i u porodu tým.

© Copyright 2014 naruczrozeni.cz stránky od allegro2.cz