«Home« «Kdo je DULA?« «Vše pro maminky« «Porodní příběhy« «Akce« «Kontakty a ceník«

Nejnovější příběhy sledujte na FB - Náruč zrození


Jsem Tereza, maminka Kristiánka, a jak se tak na vše dívám zpětně, tak maminkou jsem se stala už ve chvíli, kdy jsem zjistila, že s Michaelem budeme mít miminko…Mé těhotenství bylo dle lékařů rizikové, a to z důvodu dvou prodělaných konizací děložního čípku. Já žádnou rizikovost nepociťovala, ani jsem se na ni nemyslela. Chtěla jsem rodit přirozeným způsobem a až v této chvíli jsem byla srozuměna s jakousi lékařskou statistikou: 80% mých případů rodí císařským řezem, pouhých 20% přirozenou cestou. Někdy okolo sedmého měsíce těhotenství, když jsem začala více uvažovat nad porodem, jsem na předporodním kurzu poznala Janu, mou budoucí "zachránkyni přirozeného procesu narození Kristiánka".

 ...

 ...

 ...

Chtěla bych poděkovat Janě za vše, co pro naši rodinu udělala v souvislosti s narozením Kristiána. Personálu krnovské porodnice za splnění mých přání. Mému muži za to, že existuje. A konečně Kristiánkovi, který mi odpověděl na věčně kladenou otázku:

Co je štěstí?

Tereza

Celý příběh


Ráda bych vám představila maminku Darinu a jejího muže Martina. Pocházejí z horské vesnice pod Javorovým. Seznámili jsme se spolu přes její setru Janu, které jsem také byla u porodu. V té době očekávali své třetí dítě, těšili se na příchody Elenky.

S Darinou jsme se sešly 3 krát před porodem. Probraly mnoho důležitých témat týkajících se zdravého těhotenství, přirozeného porodu a přípravy na něj. Připravily jsme společně porodní přání a další dokumenty. Setkání probíhala v pohodlí domova, aby Darina ani starší dvě děti nemusely nikam cestovat.

Brzké ráno na horách, je krásně, slunečno, 6.30 hodin…maminka prodýchává první vlny, stahy dělohy…Chce, abychom trávili nějakou část porodu doma. Kontroluji stahy dělohy, obě chválím, jsme v klidu a tichu, většina rodiny spí.

 ...

 ...

 ...

Její máma je pyšná sama na sebe i na ni. Je nádherný nezapomenutelný Den pro nás všechny…

Celý příběh


S Janou jsem se poprvé viděla na předporodním kurzu. Její muž Lubo byl hodně zaneprázdněný, i na kurzu ještě pracoval a já jsem si v duchu říkala, jak to budou asi zvládat s miminkem. Jana mě pak kontaktovala mailem, že by byla ráda, kdybych s ní byla u porodu. Byly jsme v kontaktu dlouho před termínem, hrozil předčasný porod, nakonec se zjistilo, že to byla střevní viróza, ale Jana si pobyla nějakou dobu v porodnici.

Porod začal ráno, kolem 9.30 vycházím z obchodu a přichází mi sms: " Dobré ráno, Jani, od půl 3 mám nepravidelné tlaky v podbřišku jako při silném menzes, trvají vždy asi 23s., asi 5 x za hodinu a ráno jsem měla narůžovělý hlen a teď to byl hlen s trochou krve. Co si mám myslet?" Píšu Janě, že to je hlenová zátka a že budeme na telefonu. Odpovídá, že se nechá odvézt k rodině do Krnova, ať se pak nemusí trápit při silnějších kontrakcích v autě. Jsou letní prázdniny, horko, vracím se domů a ...

 ...

 ...

 ...

Porod Janky byl tak krásně přirozený, jemný a tichý, že bych jej přála každé mamince. A holčička? Zůstalo jí jméno Lilien a v srdci klidné přijetí máminy náruče, láska a vůně růží.

Celý příběh

© Copyright 2018 naruczrozeni.cz